Zloženie

Ing. Imrich DVORIŠČÁK

Rok narodenia: 1959
Vojenská hodnosť: plukovník generálneho štábu vo výslužbe
Miesto v tvare: prvý hlas, druhý spodný, druhý horný (pokiaľ vytiahne)
Charakteristika: Zakladajúci člen „SUCHICH KARKOCH“. Ako rodák z rázovitých Raslavíc bol, hlavne v začiatkoch pôsobenia skupiny, hlavným tvorcom repertoáru, ktorý kradol rodákom. Rozvážny, športovo a rodinne založený dobrák s autentickým hornošarišským cítením.  Popri hlasovej univerzálnosti je v skupine cenený aj pre pragmatický úsudok, spoľahlivosť a smrtiacu pravú kľučku. Jeden zo základných kameňov a ideových vodcov skupiny.
Rozpoznáte ho: najfúzatejší člen

Ing. Dušan KOCHAN
Rok narodenia: 1964
Vojenská hodnosť: plukovník generálneho štábu vo výslužbe
Miesto v tvare: organizačný vedúci, prvý hlas,  druhý horný
Charakteristika: Zakladajúci člen „SUCHICH KARKOCH“.  Horehronským rodokmeňom narúša inak homogénnu vichodňarsku  zostavu. Napriek tomu  (alebo práve preto?) roky ideovo postrkuje a šéfuje skupine.  Má prirodzenú autoritu, takže  jeho voľba za prezidenta bola jednohlasná. Šarišsky nevie, ale intenzívne na tom už viac ako 20 rokov pracuje. Zaujímavé je, že anglicky sa naučil skôr než šarišsky ažtak, že bol schopný reprezentovať vlasť i skupinu pri veliteľstve  NATO v Bruseli. Pragmatický romantik s doposiaľ nevyoperovaným básnickým črevom.
Rozpoznáte ho: najzarastenejší člen

Ing. Marian DEMČÁK

Rok narodenia: 1966
Vojenská hodnosť: podplukovník generálneho štábu vo výslužbe
Miesto v tvare: prvý hlas (vo voľnej zábave surfujúci medzi hlasmi = libero číslo 1)
Charakteristika: Zakladajúci člen „SUCHICH KARKOCH“. Keďže vyrastal pod lesom v Zemplínskych Hámroch, k  puške a uniforme nemal nikdy ďaleko. Uniformu síce nosí už len poľovnícku, ale spieva a rozvíja sa ďalej – v tôni jabloní a v dialektickej jednote so „SUCHIMI KARKAMI“. Ovláda viaceré jazyky, jednému z nich občas nerozumie ani on sám.  Disponuje databázou vtipov, (ne)uveriteľných loveckých príhod a krivými nohami bývalého futbalového špílmachra. Je jedným zo základných pilierov skupiny, tmeliaci prvok a nosič pozitívnej energie.
Rozpoznáte ho: ružovolíci Piťko

Mgr. Jaroslav DRAHUS

Rok narodenia: 1968
Vojenská hodnosť: kapitán vo výslužbe
Miesto v tvare:  prvý hlas
Charakteristika: Zakladajúci člen „SUCHICH KARKOCH“.  Kračúnovce, odkiaľ Jaro pochádza, sú  jednou z bášt hornošarišského folklóru. Pravdepodobne preto sa mu v hlave zrodila myšlienka presvedčiť zopár chlapov z materského prieskumného práporu, aby začali spievať organizovanejšie.  Predchádzala  tomu brutálna selekcia počas bujarých posedení v dnes už neexistujúcej krčme „Pod Šarišom“. Odtiaľ už nebolo ďaleko na dosky, ktoré znamenajú svet. Pôvodne mal Jaro, ako bývalý tanečník vo viacerých súboroch, spev dopĺňať aj tanečnými vložkami. Doposiaľ sa k tomu ešte neodhodlal. Zbieral k tomu sily a prostriedky v britskom  exile, ale bezvýsledne.
Rozpoznáte ho: richtár a plesový ceremoniár

PaedDr. Mgr. Jozef MAŇÁK

Rok narodenia: 1968
Vojenská hodnosť: major  vo výslužbe
Miesto v tvare:  prvý hlas
Charakteristika: Rodený Sabinovčan. Pozitívne naladený sympaťák s chuťou do jedla i do života.  Jeho prítomnosť na vystúpeniach zvyšuje atraktivitu skupiny u ženskej populácie. Skupina sa ho chystá odliať do bronzu a voziť namiesto originálu. Obsahom svojej cestovnej kozmetickej taštičky  smelo konkuruje aj osobám nežnejšieho pohlavia. Pôvodne mal spev dopĺňať aj tanečnými kreáciami, ale prirodzená plachosť a hanblivosť mu v tom zatiaľ bránia. Vďaka fyzickým dispozíciám je veľmi platný pri nakladaní a vykladaní materiálu počas koncertných turné.
Rozpoznáte ho: šumni parobek – manekýn

Ján LEHET

Rok narodenia: 1968
Vojenská hodnosť: nadporučík vo výslužbe
Miesto v tvare: prvý hlas (vo voľnej zábave libero číslo 3)
Charakteristika: Rodený Prešovčan, zakladajúci člen „SUCHICH KARKOCH“. Keďže „Džany“ do výslužby odišiel ako prvý, má najviac praktických skúseností zo svetského života plynúceho za zeleným plotom. Tieto sa snaží hrdo odovzdávať ostatným členom skupiny. Nezničiteľný spoločník, priamočiary chlapík s podnikateľskou intuíciou, vlohami i maniermi. Dlhoročná hlasová a personálna stálica skupiny.
Rozpoznáte ho: fúzaté lomidrevo

Ing. Jozef TOMKO

Rok narodenia: 1969
Vojenská hodnosť: kapitán (tč. jediný aktívne slúžiaci v uniforme)
Miesto v tvare: harmonikár, prvý hlas
Charakteristika: Prešovčan, ktorý svoje prvé roky prežil v Demjate. Jeho príchodom v roku 1997 skupina získala nielen spoľahlivého a obľúbeného člena, ale aj zručného muzikanta – harmonikára. Okrem toho je i nekompromisným pokladníkom – strážcom pokladu. Jeho pekne zafarbený a prirodzený hlas je neoddeliteľnou súčasťou vokálu nielen „SUCHICH KARKOCH“, ale i sídliskového kostolného zboru. Hoci je zo skupiny najmladší, stihol sa vypracovať medzi najmúdrejších. Svedčí o tom aj jeho strieborná hlava mudrca. Spolu s autopilotom jeho auta sú jedinými abstinentmi v skupine.
Rozpoznáte ho: harmonikár so striebornou hlavou

Pavol PAPÁČ

Rok narodenia: 1947
Vojenská hodnosť:  desiatnik vo výslužbe
Miesto v tvare: umelecký vedúci, totálny libero = spieva podľa potreby všetky hlasy
Charakteristika: Aj keď sa nezdá, vek ho predurčuje do pozície nestora skupiny. Rodený Prešovčan, spoločensky založená, športovo zmýšľajúca i konajúca duša a jediný rýdzi civil v „SUCHICH KARKOCH“. Mladší členovia skupiny v ňom hľadajú inšpiráciu a snažia sa mu podobať. Ako občiansky zamestnanec skoro celý život spojil s armádou a nemá problém zvládnuť i lampasákov. Generálske  gény ho oprávňujú postaviť ich v prípade potreby aj do haptáku. V hudobnom a folklórnom šoubiznise sa pohybuje a pracuje prakticky celý život. Je studnicou  nápadov životne dôležitých nielen pre umeleckú činnosť skupiny; kruťas pri vyžadovaní hlasovej disciplíny.
Rozpoznáte ho: „najdistingvovanejší“  člen

Pavol BARILLA
Rok narodenia: 1963
Vojenská hodnosť: major vo výslužbe
Miesto v tvare: sólista, prvý hlas, horný druhý
Charakteristika: Rodený Stropkovčan, spieva od malička. Spieva rád a spieva výborne. Má rád, keď mu ľudia tlieskajú a potľapkávajú ho. Aj v kostole sa za jeho hlasom obracajú stále svižné a šťavnaté dôchodkyne. Ako sólista pôsobil v rôznych folklórnych súboroch. Reklamu  a osvetu slovenskému folklóru robil aj počas svojho služobného pôsobenia v Čechách. Mnohonásobný laureát a víťaz speváckych súťaží a prehliadok. Napriek tomu, že v spievaní je sólista – individualista, v partii „SUCHICH KARKOCH“ je jedným zo spoľahlivých tmeliacich článkov.
Rozpoznáte ho: tenor s modrými očami

 

Miroslav SOTÁK

Rok narodenia: 1967
Vojenská hodnosť: nadpráporčík vo výslužbe
Miesto v prvý hlas (vo voľnej zábave libero číslo 2 a ústna harmonika )
Charakteristika: Rodák zo Zbudskej Belej, okr. Medzilaborce. Profesionálnym pôvodom colník, neodolal hlasom a vábeniu sirén – „SUCHICH KARKOCH“ a v roku 2007 ich vystužil svojim hlasom i postavou. S citom a (ne)vtieravo vnáša do repertoáru skupiny  clivé rusínske pesničky. Jeho mohutný hlas zobudí aj mŕtveho – za predpokladu, že niekedy bol folkloristom. Obrovské rozpätie rúk ho predurčuje k servírovaniu jedál a občerstvenia počas riadnych skúšok skupiny.
Rozpoznáte ho: najvyššie položený rozkrok

Ing. Milan SEMKO

Rok narodenia: 1964
Vojenská hodnosť: podplukovník vo výslužbe
Miesto v tvare: prvý hlas
Charakteristika: Rodák z Oľšaviec v okrese Bardejov. Aj keď v prvopočiatkoch začínal „Pod Šarišom“ s nami, potom nás dlho sledoval spoza opony (a veríme, že pritom aj fandil) a popritom spieval u konkurencie. Do „SUCHICH KARKOCH“ bol povolaný ako strategická záloha až v jeseni 2011. V minulosti získaval návyky v tanečných kurzoch a vo viacerých folklórnych telesách. Zberateľ trofejí, ostrieľaný v mediálnom priestore a v športových kruhoch. Hoci je služobne v skupine najmladší, má dispozície a zdravé ambície na to, aby neustrnul na pozícii nosiča nápojov a leštiča čižiem.  Profiluje sa aj ako zručný fotoreportér, kronikár a správca mediálneho impéria skupiny.
Rozpoznáte ho:  nejbehavejší člen skupiny  = „urvatý vagón“


Stále k nám patria:

Ján OLEJÁR

Rok narodenia: 1948
Vojenská hodnosť: major vo výslužbe
Miesto v tvare: spodný druhý hlas
Charakteristika: Odveký občan rázovitých Fintíc. Folklór, ktorý má v krvi, si cibril rokmi pri rôznych súkromných a spoločenských akciách. Jeho talent a danosti dlho tleli, až naplno prepukli a rozhoreli sa  v „SUCHICH KARKOCH“. Jeho spodný druhý hlas je tak prirodzený, že ním niekedy nielen spieva, ale aj rozpráva. Z členov skupiny najviac inklinuje k sebareflexii. Je najväčším kritikom programovej náplne a (ne)činnosti „SUCHICH KARKOCH“. Hlavne keď ma pod kalapom.  Jeho otcovská bdelosť a fajné vínko skupinu nútia neustrnúť a neustlať si predčasne na vavrínoch.
Rozpoznáte ho: (ne)spravodlivo plešatý klasik

Po natočení tretieho CD koncom roku 2014 mu zdravotné dôvody neumožnili pokračovať v kariére medzi Suchimi Karkami, ale veríme, že v duchu je stále s nami.

Andrej GBÚR

Rok narodenia: 1967

Vojenská hodnosť: nadrotmajstervo výslužbe

Tiež pracoval u prieskumného práporu. Ku skupine sa pripojil v roku 1997, na odporúčanie Imra, „rodáka“ z Raslavíc. Vokálne bol dobre vybavený a zaradený do prvých hlasov. Andrej mal ako člen skupiny veľmi zaujímavú až vynikajúcu vlastnosť prospešnú pre ostatných členov. Bez vyzvania, inštinktívne vedel odhadnúť a vycítiť správnu chvíľu kedy bolo potrebné doliať a ponúknuť chlapov pohárikom dobrej slivovice, alebo iným destilátom. Mal ten správny cit a „timing“, bol naporúdzi keď to situácia i partia vyžadovali. Promptne reagoval na signál: „Ander; noľe uľej…“, ktorý sa zvykol pomerne často ozývať z útrob autobusu, v zákulisí alebo z prítmia hotelovej izby. Býva v Raslaviciach a popri práci bolo pre neho komplikované dochádzať na skúšky do Prešova. Zrejme aj preto svoje pôsobenie v skupine v roku 2007 ukončil. Medzičasom zavesil uniformu na klinec. S manželkou Milkou majú tri deti a žijú v spomínaných Raslaviciach. Prívlastky v skupine: kumulovaný logista, nosič, čopnár – vynukovač, bufetár.

Vladimír VARGA

Vojenská hodnosť: major vo výslužbe

Vlado bol pri zrode skupiny. Z jeho úst prvýkrát padol výraz „suché karki“, z ktorého sa o čosi neskôr vykľul názov skupiny. V prvých rokoch existen­cie skupiny bol nielen jej platným členom, ale aj nespú­tanou „chodiacou mimoriadkou“, vyžadujúcou pedago­gický dozor. Zúčastnil sa viacerých akcií a vystúpení. Bol povestný tým, že časť vystúpenia zvykol namiesto spievania odrecitovat‘. V zákulisí festivalov sa menil na prírodný živel a zvykol vytvárať skupine imidž hodný jej názvu. Hoci pešiak, rád sa pred laickou verejnosťou prevteľoval do pozície výkonného pilota a ohuroval než­né pohlavie pikantnými zážitkami z kokpitu stíhačky a vzdušnej akrobacie. V skupine pôsobil asi 4 roky a po převelení k inému útvaru v skupine skončil.

Viliam FRANKOVIČ 

Vojenská hodnosť: podpráporčík vo výslužbe

Vilo sa pripojil k skupine pár mesiacov po jej vzniku. Z predchádzajúcich rokov mal skúsenosť s pôsobením vo folklórnom súbore Hron. Popri nadšenom speve vynikal aj trefnými, ironickými poznámkami i humorom. V ére začiatkov účinkovania skupiny sa zúčastnil viacerých, z pohľadu ďalšieho sme­rovania skupiny podstatných, vystúpení. Svoju činnosť v skupine ukončil zhruba po dvoch rokoch z rodinných dôvodov.